УЗД у Дніпрі

Один із сучасних та найбільш затребуваних видів дослідження організму людини є ультразвукова діагностика (УЗД). Це неінвазивна, тобто безконтактна процедура, де основним інструментом є ультразвукова хвиля. Точніше сказати, її властивість відштовхуватися чи проникати крізь тканини різної щільності, і відбиваючись, передавати зображення внутрішніх органів на монітор.

Оскільки УЗД не використовує радіацію, не ушкоджує шкірні покриви, виключає необхідність запровадження токсичних контрастних речовин, то цей метод є абсолютно безпечним для організму людини. Крім великого обсягу інформації для лікаря-фахівця жодного негативного впливу ультразвук не дає. Тому його застосовують з метою діагностики в будь-якому віці, буквально з перших днів після народження й настільки часто, наскільки це вимагає лікування або лікарський контроль.

Види УЗД

За допомогою ультразвукового методу можна досліджувати всі внутрішні органи, причому як окремо, так і цілими групами. Результатом є докладні дані щодо стану їх тканин.

У нашому Медцентрі проводиться УЗД наступних видів: гінекологічне, урологічне, ендокринологічне (щитовидної залози), гастроентерологічне (органів черевної порожнини).

  • Гінекологічне УЗД класифікується за трьома типами, залежно від технології проведення: трансректальне, трансабдомінальне, трансвагінальне. Перший тип застосовується для дівчаток, які не вступають в інтимні стосунки. Обстеження проводиться через пряму кишку. Другий тип передбачає дослідження органів сечостатевої системи через зовнішню стінку живота. Також може застосовуватися у дівчат, які не живуть статевим життям та у випадках виявлення запального процесу в органах малого тазу. При третьому типі датчик вводиться в піхву, що дозволяє з високою точністю діагностувати цілу низку жіночих захворювань.

Гінекологічне УЗД потребує деякої підготовки. Важливо очистити кишківник, попередити газоутворення. Для цього лікар призначає за кілька днів до процедури дієтичне харчування та певні препарати для очищення кишківника (за показаннями).

  • УЗД в урології дозволяє виявити ниркові патології, захворювання сечового міхура, передміхурової залози та зовнішніх чоловічих статевих органів. Проводиться одним із двох типів: трансабдомінально або трансректально. Також для якості результату важлива підготовка. Необхідно дотримуватись дієтичного харчування, в якому з раціону виключити продукти, що сприяють надмірному газоутворенню. Безпосередньо перед УЗД треба зробити очисну клізму.
  • УЗД щитовидної залози рекомендується проводити як скринінг не рідше одного разу на рік у випадках роботи на шкідливому виробництві, у віці 40+, при регулярному проходженні гормонотерапії, плануванні вагітності, виношуванні дитини, при наявності в анамнезі генетичної схильності до ендокринних захворювань. Спеціальної підготовки ультразвукове дослідження щитовидної залози не потребує.
  • УЗД черевної порожнини дозволяє досліджувати за одну процедуру відразу кілька органів: селезінку, печінку, підшлункову залозу, жовчовивідні протоки, жовчний міхур. При цьому визначаються не тільки камені, що утворилися всередині даних органів, але також кісти, пухлинні утворення, локалізація запалень. Настільки висока інформативність, чіткість й точність показань обумовлені щільністю та розмірами кожного досліджуваного органу очеревинного простору. У якості підготовки необхідно спустошити шлунок та за 5-6 годин до процедури відмовитися від їжі.

Як проводиться запис на УЗД?

Щоб записатися до обраного фахівця нашого Медцентру, можна скористатися запропонованою на сайті електронною формою або вказаними номерами телефонів. Тут розміщена детальна інформація про роботу клініки, розклад прийому лікарів, прайс із цінами для ознайомлення.

За бажання пацієнта можна пройти консультацію в онлайн-режимі таких фахівців, як уролог, андролог, сексопатолог.