Якщо нічого не болить, лікар не потрібен?

Профілактичні огляди профільних фахівців дуже важливі для ранньої діагностики багатьох захворювань, зокрема урологічних. Важливо пам’ятати, деякі хвороби сечостатевої сфери протікають на початкових стадіях безсимптомно. Тому для чоловіків віком «після 40» плановий візит до уролога — це важливе правило, яке не варто порушувати.

Часто чоловіки марно соромляться таких візитів, вважаючи багато проблем занадто інтимними навіть для обговорення з лікарем. Такі переконання є дуже небезпечними для здоров’я. Найкраще знайти лікаря, якому ви зможете довіряти.

Які симптоми – привід звернутися за консультацією до уролога?

Щоб зберегти чоловіче здоров’я, не треба чекати привід звернення до лікаря. Як би це банально не звучало — профілактика важлива завжди. Незначні симптоми можуть стати ознакою циститу, пієлонефриту, сечокам’яної хвороби чи простатиту.

Особливо має насторожити:

  • Будь-які зміни та неприємні відчуття при сечовипусканні (часто чи дуже рідко, боляче чи неприємно, нетримання чи неповне спорожнення).
  • Кров у сечі чи спермі.
  • Біль: унизу живота, у попереку, у яєчках, у промежині.
  • Незвичайні виділення із уретри.
  • Неприємні відчуття під час статевого акту та слабка ерекція.

Будь-який із цих симптомів — привід звернутися за консультацією до уролога. Але це ще не означає, що чоловік хворий. Лікар проведе огляд та при необхідності призначить додаткові методи досліджень (УЗД, ТРУЗД, лабораторні аналізи). І лише після цього, буде встановлено діагноз та призначено лікування.

Що робити для профілактики появи каміння у нирках?

Найдоступніший і найпростіший спосіб – пити воду. Дотримання питного режиму допомагає знизити ризик виникнення каменів у нирках майже вдвоє. Як дізнатись, скільки пити? Порад та рекомендацій багато. Орієнтир від урологів: якщо ви п’єте достатньо води, сеча буде світла та майже прозора.

Збалансуйте вживання солі та цукру, відмовтеся від газованих напоїв, займайтеся спортом та доступними фізичними навантаженнями (ходьба, зарядка, їзда на велосипеді тощо), вживайте фрукти та овочі, обов’язково відмовитися від куріння.

Як підготуватись до консультації уролога?

Підготовка залежить від проблеми, з якою пацієнт звертається до фахівця.

При проблемах із сечовипусканням, важливо кілька днів вести записи та відзначати частоту сечовипускання, колір, обсяг сечі та інші особливості.

Перед запланованою УЗ діагностикою постарайтеся розвантажити кишківник, виключивши жирні страви, алкоголь, бобові. На прийом приходьте з повним сечовим міхуром.

Приймаючи душ перед візитом, не використовуйте косметичні засоби для інтимної гігієни.

На прийомі постарайтеся згадати всі деталі, які допоможуть скласти повноцінну картину змін у роботі органів.

Що робити, якщо «ніколи такого не було, вперше не вийшло»?

Таке буває, наприклад, як результат емоційних переживань та стресів. Якщо це разовий випадок, його вважатимуться варіантом норми. Говорити про еректильну дисфункцію немає достатніх підстав. Але при цьому варто пам’ятати про профілактичні візити та уважне ставлення до свого здоров’я.

Варто турбуватися, якщо такі проблеми часто виникають. У такому разі консультація уролога є обов’язковою.

Аденома простати – наскільки це серйозно?

У більшості чоловіків «після 40» передміхурова залоза потроху збільшується у розмірі. Це природний процес «дорослішання» організму. Проблема виникає, якщо заліза збільшується дуже сильно, тисне на шию сечового міхура, сечівник. Це викликає неприємні відчуття, знижує якість життя, викликає, крім фізичного, ще й психологічний дискомфорт.

Найчастіше досить якісної діагностики, спостереження та контролю. І лише у 20-30% випадків може знадобитися оперативне втручання.

Записатися на консультацію до уролога у місті Дніпро можна за телефоном +38 067 560 20 96