Навіщо потрібний і що лікує жіночий уролог?

Жіноча урологія – досить молодий напрямок сучасної медицини. Вона з’явилася на стику двох напрямів – урології та гінекології.

Уролог проводить діагностику та лікування захворювань сечостатевої системи не тільки у чоловіків, а й у жінок:

  • порушення функції та анатомії сечового міхура, сечівника, матки, піхви, прямої кишки;
  • різні сексуальні розлади;
  • захворювання, що передаються статевим шляхом (мікоплазма, генітальний герпес, хламідіоз, уреаплазмоз, гарднереллез та ін.).

Всі ці проблеми дуже впливають на якість життя жінки в будь-якому віці. Наприклад, проблеми з сечовипусканням, що виявляються при фізичній напрузі, обмежують можливість займатися спортом. А опущення стінок піхви (на виражених стадіях захворювання) може призводити до ниркової недостатності.

Щоб зберегти здоров’я та успішно впоратися з проблемами, важливо вчасно відвідати правильного лікаря.

Коли жінці потрібен уролог?

Анатомічна будова жіночого організму відрізняється від чоловічого, отже, основні принципи обстеження та методи лікування теж. Але все ж таки думка, що уролог виключно чоловічий лікар — дуже неправильна. Так, деякі хвороби зустрічаються тільки у чоловіків і специфічні жіночі захворювання не загрожують сильній статі. Але все ж таки жіночий уролог може допомогти жінці в лікуванні хвороб сечового міхура, нирок, надниркових залоз і сечотоків.

Прийти на консультацію до уролога необхідно у таких випадках:

  • турбують біль у спині (в області попереку) та внизу живота;
  • з’явилися часті (іноді помилкові) позиви до сечовипускання;
  • постійне відчуття переповненості сечового міхура, навіть якщо він порожній;
  • сечовипускання супроводжується болем;
  • колір чи запах сечі змінився, у ній є домішки крові чи слизу;
  • непокоять нехарактерні виділення.
  • обов’язковий огляд необхідний під час планування вагітності.

Важливо бути уважними до свого здоров’я у будь-якому віці!

Для різних вікових періодів існують характерні проблеми. Це пояснюється змінами, які відбуваються у організмі жінки.

  • До пологів у жінок найчастіше зустрічаються захворювання, пов’язані із запаленням нижніх сечових шляхів (наприклад, цистит), а також проблеми, пов’язані з початком статевого життя.
  • Після пологів (особливо якщо вони були травматичними) часто у жінок буває опущення піхвових стінок, проблеми, пов’язані з контролем сечовипускання, а також різні сексуальні дисфункції.
  • Коли у жінки настає період передменопаузи та менопаузи в організмі починаються гормональні зміни. Часто вони призводять до виникнення проблем, пов’язаних із розладом сечовипускання, опущенням органів малого тазу. Цьому сприяють: надмірна вага, куріння, спадкова слабкість сполучної тканини, малорухливий спосіб життя та травматичні пологи.

Цими проблемами має зайнятися вузький фахівець — уролог, який добре розуміється не лише на анатомії, а й у фізіології органів малого тазу. Важливо також пам’ятати, що багато проблем можна запобігти, якщо зайнятися профілактикою та підготовкою організму до змін.

Як відбувається прийом?

Лікар проводить огляд у гінекологічному кріслі. Це дозволяє правильно оцінити стан органів сечостатевої системи (сечового міхура, сечоводу), їх фізіологію та анатомію, ступінь опущення, а також оцінити сухість піхви та наявність інших відхилень.

В рамках діагностики призначаються лабораторні обстеження, УЗД нирок, сечового міхура.

Лікування призначається індивідуально за наслідками обстеження. При необхідності лікар може порадити отримати консультацію хірурга чи гінеколога.

Важливо пам’ятати, що рання діагностика захворювань дозволяє успішно впоратися з багатьма захворюваннями. Незважаючи на те, що багато хвороб не несуть прямої загрози життю, вони значно знижують її якість. А також можуть спровокувати розвиток серйозних психологічних проблем. Тому вимагають повноцінного та якісного лікування.

Записуйтесь на консультацію до уролога у Медцентрі (вул. Набережна Перемоги, 120А)! Ми завжди раді допомогти вам у турботі про своє здоров’я!