Виклик педіатра додому: коли це потрібно?

Здоров’я дитини – немає нічого важливішого за це для будь-якого батька. Тому консультації педіатра (дитячого лікаря) мають бути на регулярній основі. Але є ситуації, коли вихід на вулицю, відвідування поліклініки для малюка зовсім неприйнятний варіант. Тоді слід оформляти виклик педіатра додому.

Коли це потрібне?

Лікар-педіатр – фахівець, який «веде» дитину з його народження до повноліття. Звертатися до нього слід з усіх питань, пов’язаних зі здоров’ям малюка, щепленням, оформленням до дитячого садка, школи тощо.

Педіатр також надає першу допомогу у випадках загострення простудних хронічних захворювань. Викликати до дому його необхідно, при наступних негативних проявах у дитини:

  • Висока температура тіла;
  • Неспокійна поведінка, сонливість, загальна млявість;
  • Різної локації болючі відчуття (у горлі, животі, вусі);
  • Кашель, нежить, блювання, пронос;
  • Висипання по тілу, набряклість;
  • Ознаки зневоднення (рідкісне сечовипускання, сухість шкірних покривів, слизових).

Коли лікар оглядає дитину в домашніх умовах, це позитивно впливає на дитячу психоемоційну систему, малюк не відчуває при цьому страху. Крім того не доведеться піддавати його додатковим стресам (морозу на вулиці, іншим погодним явищам), відповідно можна буде не переживати за розвиток ускладнень.

Коли викликати швидку допомогу?

Бригаду швидкої медичної допомоги викликають у випадках, коли дитина непритомніє, у неї починаються судоми, порушується дихання. А ще не можна зволікати при:

  • Гострих болях у ділянці хребта (спини), живота;
  • Інтенсивного головного болю з запамороченням, нудотою, блюванням;
  • У разі підвищення температури тіла до 39 градусів та вище.

Будь-які види травм – опік, перелом, забій (особливо головою), відкриті рани, також припускають виклик «швидкої».

Навіщо викликати лікаря додому?

Вдома педіатр зможе надати першу медичну невідкладну допомогу. Під час візиту лікар здійснює повноцінний огляд дитини, збирає анамнез шляхом докладного опитування батьків, розповідає, показує, як доглядати хворого малюка, пояснює дії батьків при необхідності зняти гострий біль, полегшити стан.

Вдома лікар за необхідності виписує направлення на аналізи, інші додаткові дослідження (УЗД, МРТ, доплер, ЕКГ), до вужчого фахівця на консультацію. Після відвідування педіатр залишається на зв’язку з батьками до повного одужання маленького пацієнта.

При повторному виклику лікаря додому,він надає рекомендації щодо подальшої тактики лікування або виписує довідку, яка є дозволом відвідувати дитячий садок, школу