«Корисна дюжина»: 12 продуктів проти стресу

Щодня ми зустрічаємося з величезною кількістю негативних факторів. Стреси, емоційні та фізичні навантаження, на жаль, вже не рідкість.

У кожної людини свій рівень стресостійкості та свої особливості подолання труднощів. У когось порушується сон, пропадає апетит. Хтось біжить до спортзалу. Але найчастіше ми починаємо багато їсти не дуже корисні продукти.

Як же залишатися у формі та мати гарний настрій незалежно від погоди та зовнішніх обставин? Тільки їжею цьому не допомогти. Але все ж таки варто пам’ятати, що від того як організоване наше харчування залежить здоров’я, краса, енергійність та активність. А неконтрольоване обжерливість та суворі дієти виснажують ресурс.

Якщо від стресу вам хочеться їсти, найвірніше рішення — не налягати на фастфуд та «солодке», а звернути увагу на «продукти радості»:

  • Горіхи допомагають виробляти серотонін, знімають втому та стрес, покращують настрій. А ще регулюють обмін речовин та апетит, знижують тягу до солодкого. Горіхи містять корисні нутрієнти (цинк, магній, вітаміни групи В і омега-3), які так необхідні організму, який втомився від постійних напруг.
  • Ягоди – смачний та корисний десерт або перекушування, що стимулює оновлення організму і не шкодить фігурі. Антиоксиданти, а також баланс клітковини та вітамінів, які містяться в ягодах, стримують різкі стрибки цукру, позитивно впливають на травлення та зменшують бажання з’їсти солоденького. Бадьорять, надають сил і покращують настрій.
  • Часник – справжній детокс-продукт. Допомагає печінці очищати організм від токсинів, підвищує імунітет
  • Шоколад, що містить не менше 70% какао, позитивно впливає на рівень стресу, настрій, пам’ять та імунітет. Правильний шоколад у помірній кількості – це корисна насолода.
  • Ромашка не тільки гарна і ніжна квітка. Це чудовий регулятор настрою. У відварі міститься гіпопурова кислота, яка зменшує запалення, що виникає в організмі під час стресів. Теплий чай перед сном зніме напругу нервової системи, зменшить ризик депресії.
  • Кисломолочні продукти містять кальцій та магній, які допомагають організму у боротьбі зі стресом. А пробіотики у улюбленому йогурті позитивно впливають на роботу мозку, зменшують викид кортизолу (гормон стресу), знижують відчуття тривожності.
  • Морська риба – джерело цінних вітамінів, фосфору та омега-3. Це чудова підтримка для нервової системи. Жирні кислоти позитивно впливають на настрій, знижують запалення в організмі.
  • Селера містить активні сполуки, які знижують рівень гормонів стресу, допомагають організму розслабитися, подолати напругу. Спробуйте стебло селери з арахісової пастою замість перекушування!
  • Капуста (броколі, кольорова, білокачанна) – найкращий друг нашої печінки. Вона містить глюкозинолати, які виводять токсини та зайвий кортизол із крові, здатні знімати симптоми стресу.
  • Банани містять калій та магній, які діють як природні мікрорелаксанти та допомагають розслабитися.
  • Яйця сприяють зниженню рівня стресу завдяки блокуванню викиду адреналіну. А ще містять вісім незамінних амінокислот та корисні мікроелементи, які відмінно засвоюються.
  • Свіжа зелень – справжня поживна «бомба»! Шпинат, петрушка, рукола, кріп та щавель щедрі на антиоксиданти, бета-каротин, вітамін С та інші нутрієнти. Фолієва кислота в хрусткому листі салату або шпинату допомагає організму в процесі вироблення дофаміну (речовини, яка допомагає зберігати спокій і отримувати задоволення). Вживання в їжу зелені корисне для всього організму, в тому числі для нервової системи.

Пам’ятайте про основи, на яких тримається краса та здоров’я нашого тіла:

  • Повноцінне харчування;
  • Постійний рух (корисний не тільки для тіла, але і для роботи мозку);
  • Відпочинок та позитивні емоції.

Тому прогулянка на свіжому повітрі – це чудовий спосіб покращити настрій без зайвих калорій!