Профілактика урологічних хвороб

Хворобу краще попередити – це перевірена істина, з якою складно сперечатися. У сучасній медицині питанням профілактики та ранньої діагностики патологій приділяється дуже велика увага. Адже набагато ефективніше лікувати захворювання на ранніх стадіях. Все це справедливо для будь-якої сфери, зокрема сечостатевої.

Фактори ризику

На стан здоров’я людини в цілому та сечостатеву сферу впливає безліч факторів. Умовно їх можна поділити на дві групи:

  • фактори, на які можна вплинути: недотримання правил особистої гігієни, надмірна вага та ожиріння, часте вживання алкоголю, куріння, регулярне переохолодження, стреси, неправильне харчування, регулярні великі фізичні навантаження, малорухливий спосіб життя, нерегулярне або надто активне статеве життя.
  • неконтрольовані фактори: вік, спадкова схильність, супутні запальні урологічні захворювання та перенесені раніше інфекції.

Окремі захворювання мають особливі чинники ризику. Наприклад:

  • Гіперплазія передміхурової залози: вік (старше 50 років), надмірна вага, низька фізична активність, гормональні зміни, наявність хвороби у членів сім’ї, супутні серцево-судинні захворювання або діабет другого типу.
  • Гіперактивний сечовий міхур (нетримання сечі та часті позиви до сечовипускання): часте вживання кофеїну та алкоголю, регулярне неповне спорожнення сечового міхура, часті запори, гормональні зміни, прийом деяких лікарських препаратів, а також супутні захворювання: інсульт, розсіяний склероз, діабет, камені у сечовому міхурі.

Коли урологічне захворювання проявляється не гостро, людина поступово звикає до неприємних відчуттів, не надає їм значення та втрачає дуже дорогий час. Найчастіше то відбувається, тому що пацієнтам незручно звертатися до лікаря, особливо зі скаргами інтимного характеру. Розуміння факторів ризику та уважне ставлення до свого здоров’я допомагають ефективно справлятися з багатьма серйозними патологіями.

Види профілактики

Профілактика є важливою на різних етапах розвитку захворювання. Для здорової людини первинна профілактика спрямована на попередження виникнення хвороб сечовивідної системи та репродуктивних органів завдяки зниженню впливу факторів ризику.

Але не варто забувати про профілактику і при діагностованому захворюванні, особливо в стадії ремісії. Вона допомагає вчасно виявити ускладнення та рецидиви.

Загальні рекомендації для профілактики урологічних хвороб

Дуже серйозними факторами розвитку патологій є умови життя та звички, тому:

  • Більше рухайтесь, ведіть активний спосіб життя.
  • Намагайтеся дотримуватись правильного харчування: обмежте вживання жирних, надмірно перероблених, ненатуральних та рафінованих продуктів. Включіть у раціон більше овочів та фруктів, цільнозернових продуктів. Зменшіть споживання солі.
  • Відмовтеся від куріння та контролюйте вживання кави.
  • Дотримуйтесь питного режиму протягом дня, але не пийте багато на ніч.
  • Слідкуйте за гігієною, обирайте зручну спідню білизну.
  • Ставтеся відповідально до статевого життя.

Дуже важливо також контролювати хронічні захворювання (діабет, артеріальна гіпертензія), оскільки вони підвищують ризик виникнення та посилюють перебіг захворювань органів сечостатевої системи.

Чоловікам старше 40 років рекомендуємо проходити щорічний профілактичний огляд у лікаря-уролога для контролю за станом здоров’я та ранньої діагностики можливих захворювань, у тому числі передміхурової залози.

Консультація уролога у клініці Медцентр

Ви можете записатися на консультацію до уролога в нашій клініці у зручний для вас час. При необхідності може бути проведена ультразвукова діагностика або додаткові лабораторні дослідження. Лікар розповість рекомендації щодо загальної профілактики. У разі виявлення захворювання призначить лікування відповідно до протоколів МОЗ України.

Не відкладайте на потім турботу про здоров’я! Від цього залежить якість вашого життя!